
Дървото е силно растящо, маломощно. Короната е високо изградена, обратнопирамидална в млада възраст и широкопирамидална до кълбовидна по-късно, гъста. Стъблото и скелетните колони са дебели. Цъфтежът е средно ран. Сортът е самофертилен. Опрашва се от Зелена ренклода, Стенлей и Кюстендилска. В плододаване встъпват рано. Плододава редовно и има висока родовитост. Претижава висока сухоустойчивост и значителна устойчивост на цветните пъпки на ниски температури. Невзискателен е към почва. Плодовете узряват в средата на август. Те са много едри ( 42 х 46 х 43 mm ), със средно тегло 46 g, кълбовидни. Коремният шев е поместен в дълбока и широка бразда. Кожицата е плътна, червеникаво-виолетова, със силен налеп. Месото е жълто, меко, нежно, сочно, много сладко, с много добро качество. Костилката е средно едра, отделяща се напълно от месото. Коремният шев е със средно развит гребен, а гръбната бразда е широка и дълбока. Технологична характеристика. Плодовете издържат на превоз, когато се оберат в непълна зрялост. Подходящи са за консумация в прясно състояние и за преработка.

Срок на зреене: 10-15 септември
Дърво: Умерен растеж, добре се разклонява. Встъпва в плододаване сравнително бързо (втора-трета година).
Цъфтеж: 20-30 март.
Опрашители: Блек Стар и Стенлей.
Плодове: плодовете са много едри 90гр.-100 гр., с кръгла симетрична форма, кожата е тъмно-лилава, покрита обилно с восъчен налеп, месото е жълто, костилката много малка, отделя се лесно. Плодовете са подходящи предимно за прясна консумация, съхранение и продажба през период, когато на пазара няма други свежи плодове. Транспортабилни са. Могат да се съхраняват в хладилна камера до 3-4 месеца.
Неподходящи са ниските котловини, които задържат студен въздух през пролетта и местата с късни слани. Неподходящи са и силно овлажнени тежки почви със слаба аерация и ниски нива на естествени запаси.

Дървото е средно до силнорастящо и образува ширококълбовидна, средно гъста корона. Стъблото е дебело и често усукано. Цъфтежът е средно ран. Сортът е самостерилен. Опрашва се от Стенлей, Кюстендилска синя слива и Алтанова ренклода. В плододаване встъпва сравнително рано. Плододава много изобилно, но не съвсем редовно. Устойчив е на засушаванеПлодовете узряват през второто десетдневие на август. Те са едри (34 х 37 х 37 мм.), със средно тегло 31 г., със сплеснатокълбовидна форма. Кожицата е жълтеникаво-зелена, с мътна розова руменина по огрятата страна и многобройни подкожни точици. Месото е светлокафеникаво-жълто, сочно, нежно, много сладко, с приятен аромат и отлични вкусови качества. Костилката е средно едра (18 х 8 х 14 мм.), със средно тегло 1,0 г., съставляващо 3,2% от теглото на плода, овалност, с дълбока бразда на гръбния шев и слаб гребен на коремния. Отделя се напълно от месото. Плодовете понасят транспорт. Подходящи са за консумация в прясно състояние и за преработка.

Дървото е умерено растящо и образува ширококълбовидна корона. Плододава предимно на майски букетчета. Сортът е добър опрашител и е напълно самофертилен. В плододаване встъпва много рано и плододава редовно и изобилно. Плодовете узряват през второто десетдневие на август. Те са много дребни (26 х 24 х 24 мм.), със средно тегло 9, 4г., слабо удълженокълбовидни. Дръжчената ямичка е дълбока. Коремният шев е поместен в плитка и широка бразда. Кожицата е червеникаво-жълта с многобройни червеникави точици и слаб восъчен налеп. Месото е червеникаво-жълто, меко, средно сочно, сладко, с типичен за мирабелите аромат и много високо съдържание на сухо вещество. Костилката е дребна (14 х7 х11 мм.), със средно тегло 0,4 г. съставляващо 4,1 % от теглото на плода, кълбовидна, напълно отделяща се от месото. Непрезрелите плодове издържат добре на транспорт. Подходящи са за преработка в компот, нектар и сок.


Дървото е умеренорастящо. Проявава късна несъвместимост с джанкова подложка. Цъфтежът е средно ран. Родовитостта му е умерена. Сортът е частично самофертилен. Опрашва се от Алтанова ренклода и Стенлей. В плододаване встъпва рано. Устойчивостта му на ниски температури и повратни студове е средна. Плодовете узряват много рано – в края на юни-началото на юли. Те са едри до много едри (42 х 38 х 38 мм.), със средно тегло 34 г., което варира от 25 до 46 г., широкоовални, несиметрични. Коремният шев е разположен в плитка и широкта бразда. Кожицата е дебела, жилава, тъмносиня (светлочервено-кафява основна окраска и пурпурнокафяво-виолетова покровна), с налепи. Месото е жълто-възрозово, доста плътно, сочно, с освежаващ сладко-възкисел вкус, ароматично, с много добро качество. Костилката е средно едра (23 х 9 х 15 мм.), със средно тегло 1,3 г., съставляващо 4,1 % от теглото на плода, овална, заострена към върха и основата, със слабо развит гребен и дълбок жлеб на на гръбната страна, със слабо тпапчинеста повърхност, отделя се от месото. Технологична характеристика. Плодовете имат средна изздържливост на транспорт. Подходящи са главно за консумация в прясно състояние.


Дървото е умеренорастящо. Короната е обратно пирамидална, рядка. Водачът рано отслабва и губи надмощието си. Скелетните клони излизат под ъгъл около 45 градуса, гарнирани са нагъсто с майски букетчета. Цъфтежът е средно ран. Сортът е добър опрашител, самофертилен. Рано встъпва в бързо нарастващо плододаване. Родовитостта е голяма и редовна. Задоволително устойчив е на суша и незадоволително - на зимни и повратни студове. Към почвата не е особено взискателен. Подходящ е за интензивни насаждения, изискващи висока агро техника. Плодовете узряват през последното десетодневие на август и първите дни на септември - бързо презряват. Те са едри ( 49 х 37 х 36 mm ), със средно тегло 32 g, обратно яйцевидни, със слабо изразена шийка, несиметрични. Коремният шев е добре изразен, разположен в средно широка бразда. Връхната точка е светла, намира се в слаба вдлъбнатина. Кожицата е тънка, тъмновиолетово-синя с многобройни точици и силен налеп. Месото е зелено-жълто, плътно, със зърнеста структура, сочно с добри вкусови качества. Костилката е много едра ( 27 х 8 х 14 mm ), със средно тегло 1,53 g, съставляващо 5,2% от теглото на плода, овална, със силно трапчинеста повърхност, заострена към дръжката, отделяща се от месото. Технологична характеристика. Навреме обрани, плодовете издържат на транспорт. В пълна зрялост не понасят съхранение. Използват се за консумация в прясно състояние, за сушене, за ракия. Компотите получават отлична оценка, а сокът - много добра.
