
Дървото е умерено силнорастящо. Короната е ширококонична до кълбовидна, много добре облистена. Цъфтежът е средно ран. Вероятно сортът е самофертилен. В плододаване встъпва четири години след засаждането и има много добра родовитост. Не проявява особени изисквания към условията на отглеждане. Това е най-раннозреещият вишнев сорт от предложените за разпространение у нас. Плодовете узряват в първото десетдневие на юни. Те са едри (17 х 20 х 22 мм.), със средно тегло 6 г., широкозакръглени, слабо сплеснати откъм коремната срана, с неясен коремен шев. Кожицата е тънка и нежна, тъмночервена, лъскава. Месото е много сочно и меко, интензивночервено с по-светли жилки, слабо сладко, приятно кисело, ароматично, с отлични вкусови качества. Сокът е яркочервено оцветен. Дръжките са средно дълги, зеленикави.
Плодовете издържат на транспорт и съхранение до 4-5 дни. Подават се на механизирана беритба. Пригодни са за преработка в сок, компот, конфитюр и на замразяване. Могат да се консумират и в прясно състояние направо с черешите.

Дървото е сравнително силнорастящо, с широкопирамидална до кълбовидна средно гъста корона. Клоните са задоволително гарнирани със слаби клонки, поради което през плододаващия период се наблюдава известно оголване. Цъфтежът е полу-късен. Сортът е самофертилен (самоопрашващ се). Добре се опрашва и от Английска Морела, Остхаймска и Унгарска вишна. Започва да плододава средно-рано, има редовна и много добра родовитост. Има много добра студоустойчивост, и задоволителна до добра устойчивост на късни пролетни мразове. Не е взискателен към климатичните условия. Плододава добре върху средно-тежки, богати и отцедливи почви. Плодовете узряват през второто десетдневие на юли. Те са средно-едри, със средно тегло 4, 9g., с кълбовидна, леко сплесната форма и заоблен връх. Коремния шев не личи. Кожицата е тънка до среднодебела, здрава, лъскава, тъмночервена до слабо кафяво-червена, с привлекателна външност. Месото е виненочервено, меко, кисело, със слаба тръпчивост, сочно, слабо ароматично, с много добри вкусови качества. Сокът е рубиненочервен. Технологична характеристика: При добро узряване плодовете могат да се прибират механизирано. Има задоволителна издръжливост на транспорт. Добри са за преработка в компоти и сокове. Подложки: махалебка

Дървото е средно силнорастящо. Короната е овална до обратнояйцевидна, гъста. Клоните са отлично гарнирани с майски букетчета-тип спър. Цъфтежът е средно-ран. Самофертилен сорт. В плододаване встъпва 3-4 години след засаждането и има много голяма родовитост. Отглеждането на собствен корен (издънки, вкоренени резници) осигурява успешно развитие на дърветата при различни почвени условия, включително и на кисели почви с по-тежък механичен състав. Устойчивостта на клонките и пъпките към ниски зимни температури и на цветовете и завръзите към повратни пролетни мразове е относително висока. Плодовете узряват към средата на юни в Южна България и в началото на юли в останалите райони. Те са дребни, със средно тегло 3g., кълбовидни, с ясен коремен шев и средно дълга добре закрепена дръжка. Кожицата е тънка, тъмночервена. Месото е червено, сочно, доста кисело, ароматично. Сокът е оцветен. Костилката е средно едра, със средно тегло 0, 3g., съствляващо 9-10% от теглото на плода, плоскокълбовидна, почти гладка, полуотделяща се от месото.
Технологична характеристика: Плодовете издържат много добре на транспорт и добре се съхраняват (3-5 дни). Отлични са за преработка в сок и компот и за замразяване.

Дървото е умеренорастящо. Короната е кълбовидна до ширококълбовидна, доста гъста, с увиснали клони. Клоните са гарнирани неравномерно, недобре, предимно с цветни клончета, поради това се явява оголване, което налага редовна сравнително силна резитба. Цъфтежът е късен. Сортът е самофертилен. В плододаване встъпва четири години след засаждането и има много добра до обилна родовитост. Студоустойчивостта му на зимните студове е добра, а на повратните- умерена. Проявява добра адаптация, но изисква аерирани почви. Плодовете узряват късно-края на първото - началото на второто десетдневие на юли, неравномерно. Те са средно едри, със средно тегло 4, 7g., кълбовидни до широкоелиптични, със слабо сплесната коремна страна. Коремния шев не личи. Кожицата е червено-кафява. Месото е мътновиненочервено, меко, пихтиесто, много сочно, кисело, слабо възсладко, без аромат, с мътночервен сок, с добро качество. Костилката е средно едра, със средно тегло 0, 3g., съставляващо 4, 4% от теглото на плода, овална, гладка, отделя се от месото. Плодовете издържат задоволително на транспорт. Не са много пригодни за механизирана беритба. Подходящи са за производство на сок и за замразяване.
Подложки: махалебка

Дървото е умерено-растящо. Короната е кълбовидна, средно гъста. Клоните са гарнирани добре с цветни клончета и майски букетчета. Цъфтежът е средно ран. Самофертилен сорт. В плододаване встъпва 4 години след засаждането и има добра и редовна родовитост. При подходящ избор на подложката не проявява взискателност към почвените условия. Отличава се с добра устойчивост на цветните пъпки към студа. Плодовете узряват едновременно- между 15-25 юни в Южна България а в Северна България 10 дни по-късно. Те са средно едри до едри, със средно тегло 4, 2g., кълбовидни, слабо сплеснати откъм коремната страна, със зелено-червеникави, относително слабо закрепени дръжки в пълна зрелост. Кожицата е тънка, тъмночервена. Месото е интензивночервено, сочно, слабо сладко, тръпчиво-кисело, с добро качество. Сокът е кървавочервен. Костилката е едра, със средно тегло 0, 4g., съставляващо 8, 5% от теглото на плода, закръглена, почти гладка, отделя се от месото.
Плодовете издържат много добре на транспорт и краткотрайно съхранение(3-5 дни). Пригодни са за механизирано прибиране. Отлични са за производство на сок и много добри за компот. Подложки: махалебка